İl Müdür YardımcılarımızKenan EROĞLU
İl Müdür Yardımcısı

 

             Trabzon İli Çaykara İlçesi Çayıroba Köyü'nde 1956 yılında dünyaya geldi. İlkokulu Bayburt-Maden nahiyesinde okudu. Erzurum İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra Erzurum Et Kominası'nda memurluğa başladı. Hem memuriyetine devam etti hemde Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdi.
         1980 yılında Bayburt Maden Ortaokulu'nda Türkçe öğretmenliğine başladı. Bu öğretmenliğini Bayburt Ticaret Lisesi'nde Müdür Baş Yardımcısı ve Müdür olarak sürdürdü. Bu sırada Anadolu Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü'nden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı.
             1991 yılında Bayburt İl Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü'nde İl Müdür Yardımcısı olarak naklen geçiş yaptı. 1 yıl kadar Bakanlık Onayı ile 20.07.2016-06.07.2017 tarihleri arasıda Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü görevini yürüttü. Bu Görevi sırasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü'nün ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çeşitli yıllarda düzenlemiş olduğu İhale Mevzuatı, Taşınır Mallar, Toplam Kalite Sistemi, Minimum Standartlar, Disiplin ve Ön İnceleme soruşturması (Muhakkiklik) ve Genel Mürülüğümüzün işleyişine ilişkin Evlat Edinme, Koruyucu Aile, Sosyal ve Ekonomik Destek, Engelli Yaşlı Bakım Hİzmetleri, Şehit Ailelerinin Yakınları ve Gazilerin İstihdamı vb. 20'yi aşkın hizmet içi eğitim seminerlerine (İl Müdür Yardımcıları) katılarak sertifika aldı. Ayrıca 8 yıl Bayburt M Tipi Cezaevinde Ceza Evleri İzleme Kurulu üyeliği yaptı. Görev yaptığı dönemlerde başarılı çalışmalarından dolayı takdir, teşekkür ve maaşla ödüllendirme gibi başarı belgeleri aldı. Evli dört çocuk babasıdır. Memur-Sen'e bağlı Bayburt Sağlık-Sen Denetleme kurulu başkanlığını yürütmektedir.