Şehit Yakınları Gazi ve Gazi Yakınlarının Atamaları Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdamına İlişkin Kura Töreni düzenlendi.

Törene Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Eşi Hanımefendi Sare Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Sema Ramazanoğlu ile çok sayıda Şehit ve Gazi yakını ile Gazi katıldı.

Bakanımız Sema Ramazanoğlu törende yaptığı konuşmada vatanı, milleti ve kutsal değerleri uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Şehit ve Gazi yakınlarının kendilerine emanet olduğunu vurgulayan Bakanımız Sema Ramazanoğlu, "Siz değerli kardeşlerimize hizmet etmek, hizmeti vazife bilmek, devlet ve millet olarak bizlerin temel görevidir. Sizlerin göstermiş olduğu büyük fedakârlıklar karşısında bizler de aynı ruhla, aynı inançla, aynı fedakârlıkla çalışmaya devam edeceğiz. Acılarımızı birlikte hafiflettik, yaralarımızı birlikte saracağız" dedi.  

Milletin kardeşliğini bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Bakanımız Sema Ramazanoğlu, "Aziz vatanımızda bayrağı, dili, dini, inancıyla, insan hak ve özgürlüklerini koruyarak birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Kamuya toplam 656 Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakını atanmıştır. Atanan Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınına görevlerinde başarılar dileriz.
 
İlimizde bulunan Şehit Yakınlarına refakat eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hayrettin PALA ile Ankara iline gidilmiş ve atamaları gerçekleştirilmiştir.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşlarda Çalışan Meslek Elemanlarına Yönelik Sosyal İnceleme Raporu Yazma Konusunda Eğitim Düzenlendi

Önceki Sayfa : 2016 Yılı EKPSS Sınav Duyurusu