Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN ve İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU 1 Ekim Yaşlılar Gününde Huzurevinde Yaşlılarımız ile Buluştu

Vali Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi,İl Müdürümüz H.Haluk Akkoyunlu,Sağlıksen, İHH ve Kadın Derneği Temsilcileri 1 Ekim Uluslararası Yaşlılar günü dolayısıyla Bayburt Memnune Evsen Huzur Evi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.
 
Merkezde kalanlarla yakından ilgilenen Vali Pehlivan ile eşi Hanımefendi, huzurevi sakinlerine gül takdim etti, yaşlıların sorun, talep ve ihtiyaçlarını dinledi.
 
Vali Pehlivan burada yaptığı konuşmada yaşlılara karşı sevgi ve hürmetin, sadece belirli günlerde değil her gün gösterilmesi gerektiğini söyledi. İnancımız ve kültürümüzün yaşlılara büyük önem verdiğini dile getiren Vali Pehlivan, “Allah ömür verir ise bizler de sizlerle aynı yaşlara geleceğiz. Onun için sizlerin kıymetini bilmek zorundayız. Çünkü siz saygıdeğer yaşlılarımızın duası, özverisi ve gelecek nesiller için ortaya koydukları emek çok değerli. Yaşam çok kısa bir süreç. Bizler inanan kimseler olarak yaşamı sadece bu dünyadan ibaret görmüyoruz. Hayata dair bir takım beklentiler belki bu dünyada gerçekleşmemiş olabilir. Fakat inançlı ve sabırlı duruşumuzu devam ettirdikçe inanıyorum ki bu dünyada çektiğimiz sıkıntılar bizlere çeşitli mükafatlar olarak geri dönecektir.” dedi.
           ​Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Aşure Günü dolayısıyla Kur’an okunup dualar edildi. Etkinlik aşure ikramıyla sona erdi.
       

Sonraki Sayfa: Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk COŞKUN İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU'yu Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU'nun "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü" ile ilgili kutlama mesajı