Memnune EVSEN Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Tarafından “Yaşlılar Haftası” Etkinliği Düzenledi

              Engelsiz Yaşam Merkezinde düzenlenen kutlama törenlerine Vali Yardimcisi  Ali GÖKAY, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf ELÇİ, İl Müdürümüz Hayrettin PALA, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Saka,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni ÖZBEK, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki AŞIR ve yaşlı vatandaşlar katıldı.

           Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda İl Müdürümüz Hayrettin PALA yaptığı konuşmada;

             “Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

        Yaşlılarımıza aileleri ile birlikte kendi evlerinde hizmet vermek amacıyla çalışmalarımızı tasarlıyoruz. TALEP odaklı hizmet anlayışı yerine ARZ odaklı hizmet anlayışı ile İlimizde bakıma muhtaç durumda olan ve yalnız yaşayan yaşlıları tespit ettik, tüm mahalle ve köy muhtarlarına ulaşarak yaşlılarımızın evlerine ziyaretler gerçekleştirdik ve yaşlılarımızın yararlanacağı hizmet modellerini belirledik.

        Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır.  Amacımız yaşlılarımızın aile ortamında ve aile bireylerinden kopmadan sıcak bir yuvada yaşamlarını devam ettirmeleridir. Ancak ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet Devletimiz tarafından verilmektedir.

         Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır.

        Yaşlılarımızı bir hafta değil,  bir ömür boyu hatırlamak dileği ile tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Diyerek konuşmasını tamamladıktan sonra Bayburt Ortaokulu minik gönüllüleri ve Gençlik merkezi ekiplerinin sunduğu şarkılar eşliğinde tempo tutan yaşlı vatandaşlarımız, müzik dolu bir gün ile gönüllerince eğlendiler.

Yaşlılar haftası nedeniyle İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yaşlılara hediyeler taktim edildi. Hediyeler Vali Yardımcısı Ali GÖKAY ve kurum müdürleri tarafından yaşlılara verildi.


Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz Tarafından Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verildi

Önceki Sayfa : “Dünya Sosyal Hizmetler Günü” Dolayısıyla Çalışanlarımız Bayburt Sağlık-Sen’in Düzenlemiş Olduğu Organizasyon da Bir Araya Geldi