İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU 'Vatan Sevgisi' Konulu Programa Konuşmacı Olarak Katıldı

Bayburt 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu'nun düzenlemiş olduğu ''Vatan Sevgisi'' konulu programa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU ve Gazilerimiz konuşmacı olarak katıldı.

Bayburt 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu,Şehit Muhammed Fatih Safitürk konferans salonunda saat:14:00'te başlayan programa İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU, Kıbrıs Gazisi Ömer DOĞAN,Güneydoğu İç Güvenlik Gazisi Kemalettin ŞAHİN, Güneydoğu İç Güvenlik Gazisi Arif LÜLECİ katıldı. 

Okul Müdürü Ali AKTAŞ'ın konuşmasının ardından, kürsüye İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU ve Değerli Gazilerimiz davet edildi.
''Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Kahraman silah arkadaşlarına,Aziz Şehitlerimize,Gazilerimize canları pahasına savundukları ve bize bu Cennet vatanı bıraktıkları için ruhları şad olsun,şehitlerimizin mekanları cennet olsun,gazilerimizden Allah razı olsun'' söyleriyle başlayan İl Müdürümüz, konuşmasına söyle devam etti '' Vatanın her karış toprağı şehit kanıyla sulanmıştır, bu yüzden bu vatan bizim için herşeyin üzerindedir. Vatanımız için durmadan,yılmadan,sıkılmadan çalışacağız  ve vatana hayırlı birer bireyler olacağız. Bu Vatan bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten,kahraman silah arkadaşlarından,aziz şehitlerimizden,kahraman gazilerimizden atalarımızdan kaldı, bize düşen bu vatanı daha iyi yerlere getirebilmektir. Vatan parçalanmaz bir bütündür, değil toprak bu vatanın bir taşını bile vermeyiz. İçerde ve dışarda ülkemize vatanımıza saldıranlara karşı birlik olmalıyız,milli ve manevi şuurdan vazgeçmemeliyiz. Biz Kurtuluş Savaşında, Çanakkalede gögsümüzü hain düşmana siper ettik,malımızdan canımızdan vazgeçtik ama düşmana bir karış toprak vermedik."

15 Temmuz 2016 da gerçekleşen hain darbe girişimine de vurgu yapan İl Müdürümüz " Bu tarihinin kesinlikle unutulmaması,hafızalarımızda hep taze kalması gerektiğini, bu vatanın evlatlarının bu vatan için gözünü kırpmadan tankların önüne yatabileceğini, kurşunlara korkusuzca gögüs gerebileceğini ama bu vatanının huzurunu bozanlara taviz verilmeyeceğinin bilinmesi gerekir. Ülke olarak birlik ve beraberlik içinde içerde ve dışardaki düşmanlara karşı dim dik duracağımızı, bu vatanı ömrümüz pahasına koruyacağımızı belirtmek isterim" dedi

Daha sonra Gazilerimiz ve öğrenciler arasında soru cevap şeklinde geçen programda. Gazilerimiz, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.
Programın sonunda İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi,ardından öğrencilerimiz ile hatıra fotoğrafı çekildi.


Sonraki Sayfa: 19 Eylül Gaziler Günü Yapılan Etkinliklerle Kutlandı

Önceki Sayfa : Bayburt Şehit ve Gazi Aileler Derneği (ŞADDER) İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU'yu Ziyaret Etti