25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü Programı Yapıldı

Kadın Konukevi ve Bayburt Sosyal Hizmet Merkezi olarak hazırlanan ve Bayburt Engelsiz Yaşam ve Rehabiltiasyon Merkezinde düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü Programı yapıldı.
14:00'te başlayan programa konuşmacı olarak İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU ve Bayburt Müftülüğü Vaizesi Halime AYDOĞAN katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU bir konuşma yaptı. Konuşmasında; "Toplumumuzun kadına her alanda ve her zaman değer vermesi gerekmektetir. Aynı zamanda bu tarz programların daha geniş kitlelere ulaştırılması gerekmektedir, Bayburt İl Müdürlüğü olarak bu tarz programların daha deniş salonlarda ve daha geniş kitlelere ulaşması için gerekli çalışmaları yapacağız. Kadınlara yönelik şiddetin her alanda takipçisi olacağız,bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız." dedi
İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU'nun konuşmasının ardından "Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir" konulu kamu spotu gösterimi yapıldı.
Bayburt Müftlüğünden Vaize Halime AYDOĞAN'ın "Kadına Şiddete İslamın Bakışı" konulu konuşmasının ardından ikram yapılarak program sona erdi.


Sonraki Sayfa: Bayburt İli Çocuk Hakları Komite Seçimi Yapıldı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı