2016 EKPSS/KURA İle Yapılan Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre;

2016 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi kadrolarına, engelli memur yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

2016 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre yapılan yerleştirme işlemi sonuçları, 24 Ağustos 2016 tarihinde saat 12.15’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına kura çekimi ile engelli memur yerleştirme işlemleri Noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Yerleştirme sonuçları, 24 Ağustos 2016 tarihinde saat 16:00’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.


Sınav Sonucu İle Yapılan Yerleştirme Sonuçları


Kura ile Yapılan Yerleştirme Sonuçları


EKPSS-2016/1 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler


Sonraki Sayfa: VEFAT HABERİ 24.08.2016

Önceki Sayfa : BAYRAM ZİYARETİ