2016 EKPSS KURA TERCİHLERİ

2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr)  tercih gönderme işlemleri 22 Temmuz 2016 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.

Adayların, tercihte bulunabilmeleri için, 2016-EKPSSye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirmin başvuru yapmış olması gerekmektedir. Tercihlerin geçerli olabilmesi içintercihlerin ÖSYMye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdamezuolunması zorunludurTercihlerin internetle ÖSYMye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerltirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

 

Kuraya, 657sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşıyan adaylar başvurabilecektir. (Askerde bulunan adaylar tercihyapabileceklerdir. Ancakyoklamkaçağı veya bakaya durumda bulunan adayların tercihte bulunmamaları gerekmektedir.)

 

EKPSS/kuraya; "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az % 40 ve üzerinde çalışabilir engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında % 40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar.

 

Sonraki Sayfa: SAYIN VALİMİZ İSMAİL USTAOĞLU RAMAZAN BAYRAMI DOLAYASIYLA KURULUŞLARIMIZI ZİYARET ETTİ

Önceki Sayfa : VEFAT HABERİ 15.07.2016