19 Eylül Gaziler Günü Yapılan Etkinliklerle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü programı yapılan etkinliklerle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü Bayburt Valisi Ali Hamza PEHLİVAN, Bayburt Belediye Başkanı Mete MEMİŞ, Bayburt Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut BALİBAŞA, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf ELÇİ, AK Parti İl Başkanı Fatih YUMAK,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü H.Haluk AKKOYUNLU,İl Müdürlerimiz,değerli Gazilerimiz ve Şehit Ailelerinin katılımıyla düzenlendi.

Saat 10:30'da başlayan programda Valilik Makamı adına Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN, Garnizon Komutanlığı adına Tankçı Albay Sayın Davut BALİBAŞA, Belediye Başkanlığı adına Sayın Mete MEMİŞ ve Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği adına Sayın Selami KÖKSAL Bayburt Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenkleri takdim ettiler.
Çelenklerin sunulmasının ardından Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği adına Selami KÖKSAL, Türk Silahlı Kuvvetleri adına İkmal Üsteğmen Mehmet GÜMÜŞ konuşma yaptılar.

Saat 11:15'te Bayburt Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği (ŞADDER) nde devam eden programda Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN Şehit Aileleri ve Gazilerimizle sohbet etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU aynı zamanda kurucu başkanı olduğu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği (ŞADDER) nin faaliyetlerini ve yapımına devam eden projelerin tanıtımını yaptı. 

Saat 12:00'da Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar tarafından düzenlenen yemeğe Protokol,Şehit Aileleri ve Gazilemiz katılım sağladı.  Programın açılışında İç Güvenlik Gazimiz Yahya DURSUN Kur'an-ı Kerim Tilaveti okudu. Yemek duası yapıldıktan sonra yemek ikramına geçildi. Yenilen yemeğin Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN'ın bir konuşma yaptı.Konuşmasında ''Birlik ve Beraberliğimizin önemine vurgu yaparak,bu vatan için kahramanca şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diledi,kahraman Gazilerimize ise teeşkkür etti"
 Yapılan konuşmanın ardından program sona erdi.


Sonraki Sayfa: Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN yapımı devam eden İl Müdürlüğü binasında denetlemelerde bulundu

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz H.Haluk AKKOYUNLU 'Vatan Sevgisi' Konulu Programa Konuşmacı Olarak Katıldı